GTA 5 ModlarıGTA OnlineGTA V

Alt:V MP Nasıl Kurulur

Herkese selamlar! Bildiğiniz gibi GTA 5 ortamında rekabet giderek artıyor ve Online Türk Sunucuları arttığı gibi, bu sunucuların oynanabileceği istemciler, clientler de gün geçtikçe çeşitleniyor. Bu konuda ise sizlere Alt:V MP hakkında bilgi verip kurulumunu anlatacağız. Geçtiğimiz aylarda kapanan ve büyük bir kitle için hayal kırıklığı olan GT:MP ‘den sonra hala popüler olarak oynanan FiveM istemcisi de yavaş yavaş yerini farklı alternatiflere bırakmaya başladı. Tam da bu noktada sizlere Alt:V ‘yi tanıtıp nasıl kurulacağını anlatacağız.

Alt:V MP Kendini Şöyle tanımlıyor;

alt:V , Grand Theft Auto V için ücretsiz, üçüncü taraf çok oyunculu bir modifikasyondur. Özel oyun modlarınızla birlikte kurabileceğiniz, en üst düzey senkronizasyona sahip, özel sunucularda arkadaşlarınızla GTA V oynamanıza izin verir.”

Alt:V MP ‘ yi İndirme ve Kurma


Alt:V MP için direkt olarak kendi anasayfasında bulunan Download kısmından en güncel istemciyi indirebilirsiniz.
Şu an güncel direkt indirme bağlantısı : https://cdn.altv.mp/launcher/altv.zip

Zip dosyasını indirdikten sonra boş bir klasöre içindeki altv.exe dosyasını çıkarın. Sonrasında altv.exe ‘yi çalıştırın ve karşınıza gelen ekranda, bilgisayarınızda GTA V ‘ nin kurulu olduğu dizini seçin.

GTA 5 dosyalarınızı seçip tamam dedikten sonra Alt:V Kurulumu başlayacak. Birkaç dakika boyunca kurulmasını bekleyin.

Altv: MP kurulumunun sonunda Rockstar hesabınıza otomatik olarak bağlanmayı deneyecek. Eğer Steam üzerinden aldıysanız kendisi GTA’nızı başlatacak. Alt:V kurulumu için orjinal bir oyununuzun olması, Rockstar hesabınızla bağlı olması şarttır. Sonrasında client kendisi otomatik olarak bağlayacaktır.

Geçtiğimiz ay içerisinde Alt:V Open Beta olarak server dosyalarını yayımladı. Yani şu anda hala Açık Beta olarak Alt:V sunucuları kurulabiliyor. Siz de kendi serverınızı Alt:V üzerinde kurabilir ve bu gelişmiş istemciden faydalanabilirsiniz. Alt:V Sunucusu nasıl kurulur konusuyla ilgili yazımızı inceleyebilirsiniz.

https://gtaplatform.com/alt:v-mp-server-nasil-kurulur/‎(yeni sekmede açılır)

Alt:V Türk Sunucu Listesi

Alt:V ile girecek sunucu arıyorsanız veya sunucu açmayı planlıyorsanız, GTA Platform Forum üzerinde bulunan GTA Sunucuları Listesine göz atabilirsiniz. Alt:V ile açtığınız sunucuları diğer tüm GTA istemcilerinde olduğu gibi forumumuzda tanıtabilir ve kullanıcıların ulaşmasını sağlayabilirsiniz. GTA 5 Sunucu Tanıtımları adresinden sunucuları inceleyebilir, kendi sunucunuzu koyabilirsiniz.

GTA Platform Discorduna ve forumumuza katılmayı unutmayın! En Büyük Türkçe GTA Topluluğuna davetlisiniz.

https://discord.gg/KfSYNuu

Ayrıca Alt:V haricindeki diğer istemci karşılaştırmamıza da buradan ulaşabilirsiniz:

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı