Teknoloji

AMD Radeon Navi RX 5700 Duyuruldu!

Bildiğiniz gibi AMD her geçen gün NVIDIA ile olan rekabetini hızlandırıyor ve neredeyse dengeleri eşitlemiş durumda. Geçtiğimiz yıllarda da çok iyi modeller üreten ve birçok oyuncu tarafından tercih edilen AMD, birkaç gün önce yeni bir ekran kartını da duyurmuş oldu. Tayvan’da düzenlenmiş olan Computex 2019 etkinliklerinde AMD şirket yetkililerince yapılan açıklamada rakip olarak görülen son model NVIDIA Ekran Kartı RTX 2070’e oranla çok daha hızlı ve yüksek FPS desteği sağlayacak olan bu model için çalışmalar hızlandı.

AMD’nin yaptığı açıklamalara göre bu ekran kartında daha önce hiç kullanılmamış olan teknolojiler kullanılacak ve Navi tabanlı bir ekran kartı modeli olacak. AMD tarafından RX 5700 olarak isimlendirilecek olan bu kart birçok kişinin kafasında da elbette yeni nesil oyunlarla birlikte GTA 6 sorusunu da getirdi. Muhtemelen önümüzdeki yıllarda GTA 6 haberleri yayıldıkça, oyuncular iyi sistem toplamaya başladıklarında sorunsuz bir GTA 6 için AMD RX 5700‘ü sık sık duyacağız. Özellikle de geçtiğimiz aylarda çıkan dedikodulara göre şu anki hiçbir PS ve Xbox konsolu GTA 6’yı oynatamayacak denmişti. Haliyle hem konsollar hem de PC’ler kendini biraz daha modernize etmek zorunda olacaktır.

AMD Radeon Navi RX 5700
AMD Radeon Navi RX 5700

Söylentilere göre bu ekran kartı modeli çoktan test edilmiş ve geçtiğimiz yıl AMD tarafından piyasaya sürülen 7nm’lik ekran kartının gelişmiş bir modeli. Navi mimarisinin kullanıldığı bu ekran kartında yapılan testlere göre, 4K çözünürlükte NVIDIA’nın son ürünlerinden Geforce RTX 2080’e oranla yüzde 27 daha iyi görüntüye ve hıza sahip. Aynı test içerisinde 2K ve 1080P testlerinde de RX 5700’den yaklaşık yüzde 12 daha iyi görünüme sahip. Anlaşılan 4K görüntü için efsane bir ekran kartı modeli olacak.

AMD’nin yeni kartıyla ilgili henüz çok az bilgi sahibi olsak da önümüzdeki ay yapılacak olan Next Horizon Gaming etkinliklerinde bu ekran kartı tamamen tanıtılacak ve resmi bilgilerle birlikte görüntüleri elimize ulaşacak. GTAPlatform takipçileri olarak bu bilgiyi yine sizlere ilk elden ve hızlı şekilde duyurmuş olacağız. Özellikle GTA serisi hakkında aradığınız her şeyi bulabileceğiniZ GTAPlatform‘u takip etmeniz ve Türkiye’nin En Büyük GTA Topluluğuna katılmanızı diliyoruz.

GTA 6 İle İlgili Tüm Haberler: GTA 6

GTA Platform Topluluk Forumu: https://gtaplatform.com/forum

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı