Call of Duty:Mobile çıktı!

Call of Duty Mobile dün yani Ekim 1 itibariyle erişime açıldı. İlk erişime açılışından itibaren büyük bir ilgi gördü, hatta beklenmeyen hatalar bile oldu. Bu yoğunluk sunucunda giriş ekranında, güncellemede ve sunucularda biraz sorunlar oluşsa bile oynanabilirlik açısından pek bir sorun çıkartmadı diyebiliriz.

Call of Duty:Mobile Android ve iOS için indirmelere açık durumdadır. Klavye ve mouse desteği olacağı ortaya çıkan Call of Duty: Mobile iOS oyuncularına ve Android oyuncularına aynı anda sunuldu.

İlk gün PUBG Mobile kullanıcı sayısına baktığımızda artık oyuncu bulmak pek zorlaşmış, her yeri botlar sarmıştı. Ancak Call of Duty:Mobile oyuncuları bu sorunu yaşamıyordu. Bu olaydanda anlayacağımız gibi Call of Duty PUBG’nin üstünü çizecek gibi görünüyor.

PUBG Mobile ve Call of Duty:Mobile arasında bariz farklar görürken bir yandanda bazı görsellerin ince detayları birbirini andırıyordu. Ayarlar kısmındaki bölümlerin dizaynı bile neredeyse PUBG Mobile’i andırıyordu. Ancak oynanış açısından çok bariz bir farkla Call of Duty:Mobile yeni çıkmasına rağmen önde gözüküyor. Oynanış dinamikleri ve hareket hızı, vuruş hızı açısından çok daha iyi diyebiliriz. Tabi ki geliştirmeler neticesinde daha güzel şeyler ortaya çıkacaktır.

Oyuna girdiğinizde oynarkende görebileceğiniz ufak hatalar mevcut, ancak çok can sıkıcı olaylar değil. Oyunda sizi deli edecek kadar hata bulunmuyor, zamanla gelecek güncellemelerde bu sorunlar çözülecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir