Jump to content

Bluff

Üye
 • İçerik

  5
 • Katılım

 • Son Ziyaret

Topluluk Puanı

2 Normal

Bluff Hakkında

 • Rütbe
  Amatör Gangster

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. Bluff

  Roleplay nereye gidiyor?

  SA-MP Türkiye'de ne olmuşsa birikimli olmuştur, pıt diye her şey bir anda olmadı. Öncelikle SS mafyalığın başlangıcına indiğimizde orada bizi sunucu yönetimleri bekliyor. Dillendirilmeyen bir şey var yönetimler gizliden gizliye şunu söylediler ama kimse duymadı bana göre; "Yorucu olan sunucu içi oluşum gözleme sistemi yerine, SS gözleme sistemini daha iyi olur." Elbette kendileri bile belki de bu noktaya varılacağını düşünmüyordu. Ben bir süre sonra teamspeak, skype, discord uygulamalarının sıralı olarak yaygınlaşmasıyla artık rol ortamının varlığından şüphe etmeye tamamen başlandı. Rol yapmaya olan tutku giderek azaldı. Çünkü bu uygulamayla birlikte her karakterin sahibini bulma, her karakterin sahibiyle role girme potansiyelini fark ettik. Çünkü artık herkese ulaşabileceğimiz OOC kanallar oldu. Halen discord grubu olduğu halde, rolün kalitesini ve rol ortamını bozmayacak konuşmalar yapan var mı? Elbette var. Çok mu? Hayır. Bunun yanı sıra bu yıllar içerisinde yaratıcı rolleri destekleyen sunucu yönetim sayısının azlığına deyinebiliriz. Legal rolleri baz alacak olursak Legal roller çerçevesinde çeşitli zorluklar (yayınlanacak) yaşanırken yönetim desteğini esirgemesi "etnik kökenliği çeşitli mafyalar-polis-karakter senaryosu olmayan illegal karakterler" noktasında bir düğüm oluşturdu ve açılması belki de yeni oluyor.
 2. Bluff

  Sunucu Eleştirme Bölümü

  Vendetta RPG: Kendi kendilerini çağın dışında bırakmış, günden güne kitlesini kaybeden yıllardır SA-MP Server List'in emektarı sunucu. Kitlesini kaybetmesinin altında yatan en temel sebeplerden iki tanesi; sistem geliştirmelerine efor sağlanmaması, yönetici görevlerinin gecikmeli olarak yerine getirilmesi. Evet anlıyorum, sunucu sahipleri ve üst düzey yöneticiler artık bizim kendi yaşantımız var, mesleğimiz var, ailemiz var onlara vakit ayırıyoruz blablabla söylemlerinde bulunuyorlar. Ne kadar oyuncular sağduyulu olmaya çalışsalar da, market sistemini aktif eden ve para karşılığında hizmet alan insanlar bulundukça o hizmeti sunmak ve geliştirmekle bir yükümlülüğün mevcut, artık zor geliyorsa her şey önlüğünü çıkaracaksın ve yerini daha çok efor sarf etme potansiyeli olan birilerine bırakacaksın. Onu da yapamıyorsan, kitleni kaybetmeye mahkumsun. Çünkü sen Reality-RPG'nin M.Ö 34930 yılında geçtiği dinamik sistemlere 2016-2017 yılında geçmiş bir sunucusun. Vendetta RPG bir dönemin yokluğunun tek kurtuluşu olmuştur ve her oyuncunun mutlaka kapısından girdiği, çıktığı bir ortam olmuştur. Tekelin verdiği rahatlığı şu rekabet ortamında aşmanız dileğiyle.
 3. Bluff

  Tavsiye eder misiniz?

  Güzel oyun, kısıtlı açık dünya hakimiyeti var ama bu tür hikaye örgüsüne bağlı yapımlarda, artık bezdiğim açık dünyayı aramıyor değilim. Çünkü L.A Noire'in 1940's haritası "ah bağımsız ordan oraya koşturacağım açık dünya olsaydı" dedirtiyor. Sokaklar, caddeler, yapılar, karakterler o kadar iyi yapılmış ki dönemin havasını buram buram kokluyoruz aslında. Elbette bunlar hikayeye bağlı zamanlarda gerçekleşiyor, yani oyun bize al kardeşim arabayla şurdan şuraya git şurdan şu görevi al da şuraya gidip şunu yap, sıkılırsan araba sür şehri tanı gibi bir serbestlik sağlamıyor, hikaye esaslı oyun.

GTA Platform

Platform üzerinde GTA ile ilgili tüm içerikleri bulabilirsiniz ve oluşturabilirsiniz. Forum Kurallarını okuduktan sonra rahat bir şekilde platformda paylaşımlarınıza başlayabilirsiniz. İlkelerimiz gereği, uygun görülen yazılar Ana Sayfamızda sizin adınızla yayımlanacaktır. GTA Platform, Portal ve Forum olarak hizmet veren, GTA'daki tüm Türk Oyuncu Topluluğunu barındıran bir sitedir.

×
 • Yeni Oluştur...