Jump to content

Calora aka Hate

Üye
 • İçerik

  28
 • Katılım

 • Son Ziyaret

Topluluk Puanı

13 Normal

Calora aka Hate Hakkında

 • Rütbe
  Amatör Gangster

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. Calora aka Hate

  Üstteki üye hakkında düşünceleriniz.

  Keldi artık değil
 2. Calora aka Hate

  Just Roleplay (2017-2019) - www.just-roleplay.com

  Başarılı görünüyor.
 3. Sevdiğiniz mitolojiler ya da merak ettiğiniz dinler hakkında sorularınızı sorabilirsiniz. (LOTR ve HP dünyası da bunlara dahildir)
 4. Calora aka Hate

  Tatil Planlarınız

  Konyaaltının bunaltan sıcaklığından klima ve panjurla korunanlardanım ben de
 5. Havalar oldukça sıcak ve çekilmez olmaya başladı. Hazır yaz tatili de geliyor kimler nereye gidiyor?
 6. Kanadı kırık bir kuş misali. Uçamıyorum ama kafese kilitli de değilim.

 7. Calora aka Hate

  GTA V Roleplay Dünyası Nasıl Olacak?

  Şuanda açık olan sunuculara bakılacak olur ise pek gideri yok gibi görünüyor ama VO-RP'nin açılması ve yayıncıların GTA 5 Roleplay'e göstediği özel ilgilen kaynaklı ileriki dönemlerde Roleplay kavramını sıkça duyacağımız kesin. Umarım yakın süreçte Roleplay nedir öğrenirler.
 8. Calora aka Hate

  Sunucu Eleştirme Bölümü

  Vice Roleplay (R.I.P) Kurucu (Manifesto the Conqueror): Kendilerini ismi lazım olmayan V*** sunucusundan da tanıdığımız. Rolleri ile adeta etrafa yargı dağıtan sözü geçen bir adamın sunucusudur. Yaptığı crew rolleri ile kendisini asla unutturmayacak olup 15 Şubat 2018 tarihinde paylaşılan Vice Roleplay The Party trailer'i ile SA-MP Türkiye camiasında büyük yankı uyandıran ve bir çok oyuncunun beklentisini kazanan Vice Roleplay. Forum açılışı ve sunucu hakkında paylaşılan bilgiler ile insanı adeta gel bende oyna havasına sokan cici bir sunucuydu. Bozy adlı arkadaşım ile ikiz siyahi sokak satıcısı rolü ile giriş yaptığımız sunucuda (beta testerdık ayrıca) uzun uğraşlar ve dayaklar sonucu tam tobacco shop açıyoruz derken kapanıp ortadan yok olan bir sunucu. (Affedilmeyeceksin Manifesto!)
 9. Calora aka Hate

  Sunucu Eleştirme Bölümü

  Eightborn Roleplay (Sözde Hard) Kurucu (Oğulcanko): Oğulcanko ismini bir çok projede duymuş ve bu projelerin uzun soluklu olmayıp belirli bir kitleye ulaşıldıktan sonra (ekip içi sıkıntılar) bahanesi ile sürekli kapanıp yeni projeye başlandığını biliyorsunuzdur. Her açılan sunucuda bir önceki oyun modunun değiştirilip kullanılmasında sorun bulmayıp haritalarda da bir değişikliğe gidilmemiştir. Eightborn Roleplay projesinde hatrı sayılır izleyicisi ve kitlesi olan Elraen ile anlaşıp Elraen tarafından gelen (Voice) alışık insanların hype'ladığı olmasa da olur diye özetleyebileceğim bir sunucudur kendileri. Test sunucusuna girmiş biri olarak o sırada yayında olan Elraen'in başında toplanıp spam atan bir kitle ile adam akıllı roller döneceğini sanmıyordum ki bu yüzden sunucuya kayıt dahi olmadım. Oynayan bir çok arkadaşımın önerisi (oynama) olduğu ve oluşumlara genel olarak baktığımda diğer büyük sunuculardan kovulan ya da yer edinmeyi başaramamış arkalarından lakaplar takılmış insanların oynadığı bir yerdir. (Admin ekibi oldukça başarılı)
 10. Calora aka Hate

  Sunucu Eleştirme Bölümü

  Novelty Roleplay (R.I.P- Medium) Kurucu (Emircan Horuz aka Bitroast): Yönetim ekibinin sürekli değişip ekip içi anlaşmazlıkların çoğunlukla sunucuyu etkilediği ve az oyuncu kitlesi dahi olsa açık tutulmayı başaran bir sunucudur. Eski dönemlerde adının çokça BOT olarak tanımlanmasından ötürü kitle azalmasına ve bunun yanında yapılan reklamlara rağmen oyuncu artışı olmamasına neden oldu. Getirilen sistemler veya yönetimsel değişikliklere rağmen oyuncu artışı gösteremeyen Novelty Roleplay uzun soluklu ayakta tutunma yarışının ardından SA-MP Türkiye platformundan ayrıldı. Medium-Hard arasında değişen rol seviyesi ile çoğu insanı tatmin etmiş ve egoistliğe yeniş düşmeyip dışarıdan gelen bütün önermelere açık olmuş bir sunucudur kendileri. (R.I.P Syn0t)
 11. Calora aka Hate

  Sunucu Eleştirme Bölümü

  Rina Roleplay(Medium) Kurucu(Doğukan Üçkardeş aka Hera): Rina Roleplay açılmadan önceki sunucusunda yani Vivala Roleplay zamanında oynamaya başladığım Vivala döneminde Medium'un doruklarını yaşatan ve eğlenceli rollerin döndüğü bir sunucuydu. Daha sonrasında kapanması ve uzun bir yaz sezonunun ardından Rina Roleplay olarak açılmasından sonra 20-30 kişilik ufak kitlesi ile başlayıp 20 kişi ile de kaliteli roller çıkarılabilecek olduğunu gösteren nacizane bir sunucuydu. Daha sonrasında uzun süren bakımın ve SA-MP Türkiye'ye yeni sistemleri ve yeni soluklar getiren Client ile giriş yapılabilenü bir sunucu haline geldi. İlk başlarda 100 kişilik aktif kitlesi ile Roleplay'i arada çürükler olsa da rahatlıkla yapabileceğiniz değerli isimlerin de içerisinde bulunduğu (R.I.P Enis Berk Özsulu) bir sunucu olsa da daha sonrasında büyük çaplı low-medium olarka adlandırabileceğimiz sunucuların kapanması ve bir çok youtuber'in sunucuyu tanıtması üzerine genişleyip "KANSER" adı verdiğimiz çürük oyuncuların istilasına uğrayıp adeta Taliban'ın sokaklarını andıran bir sunucu haline gelmiştir. Yönetimde bulunan (Not Hera) şakşakçı grubun kurucuyu gaza getirmesi ve yanlış kararlara sürüklemesi (bence) sonucu kendisine değer veren ve kendisinin değer verdiği insanları 2 dakikada yok edebilecek bir ortama dönüşmüştür. Güzel sistemlerin bu denli sadece araba silah para düşünceleri ile rol yaptığını sanan ve her fırsatta adam vuralım mentalitesi ile kurulan birliklerin esiri olmuştur. Şu an bile forum adresinde bulunana oluşum tanıtımlarına göz attığınızda konsept bilgisi olmayıp oradan buradan toplama karma bilgiler ve karma resimler ile tanıtım açıp polis vuralım gibi roller paylaşan birlikleri görebilirsiniz. Rina gibi bir sunucunun bu denli kötü duruma gelmesi eski oyuncuları üzdüğünü biliyorum. R.I.P
 12. Calora aka Hate

  Sunucu Eleştirme Bölümü

  lets do it

GTA Platform

Platform üzerinde GTA ile ilgili tüm içerikleri bulabilirsiniz ve oluşturabilirsiniz. Forum Kurallarını okuduktan sonra rahat bir şekilde platformda paylaşımlarınıza başlayabilirsiniz. İlkelerimiz gereği, uygun görülen yazılar Ana Sayfamızda sizin adınızla yayımlanacaktır. GTA Platform, Portal ve Forum olarak hizmet veren, GTA'daki tüm Türk Oyuncu Topluluğunu barındıran bir sitedir.

×
 • Yeni Oluştur...