Jump to content

Gundalf

Onaylı Üye
 • İçerik

  32
 • Katılım

 • Son Ziyaret

 • #MVP

  4

Topluluk Puanı

25 Normal

1 Takipçi

Gundalf Hakkında

 • Rütbe
  Triad Member

Güncel Profil Ziyaretleri

284 profil görüntüleme
 1. Gundalf

  Lone Wolf

  Çalışmalarınıza ne kadar emek verdiğiniz aşikar. Tadından yenmez bir afiş hazırlamışsınız. Fakat "Osman Gülşehir" adlı konunuza yaptığım yorumu tekrarlamak isterim. Güzel bir şey çıkacağını umuyorum.
 2. Gundalf

  Osman Gülşehir

  Sadece iki kötü yönü var onlarda; çok fazla transition kullanılması ve izleyicilere hikayeyi aşılamak yerine daha çok olayın geçtiği mekanı kameralar ile çekerek ve karakterlere zoom yapılarak videonun uzatılması. Aslında kamerayı daha az karakterlerin dibinde tutup, diyaloglara daha fazla yüklenilirse yapboz parçaları bulunmuş ve yerine oturmuş olur. Gayet güzel olmuş, emeğinize sağlık.
 3. Gundalf

  Whetstone Roleplay - www.whetstone-roleplay.com

  Bol şans.
 4. Gundalf

  Ezequiel David'in Film Serileri

  Kendisine destek olmak amacıyla yaptığım konsept trailer:
 5. Gundalf

  Ezequiel David'in Film Serileri

  2008 - 2011 yılları arasında en popüler GTA:SA Machinima filmleri yapan Ezequiel David'i tanırsınız. 4 5 yıl sonra bu işlere geri döndü ve "Zombotech Outbreak" adındaki ünlü serisini reboot yapmakta, şuan sadece 3 bölümü mevcut. BLOODSHED adlı yeni fikrini de izlemenizi öneririm, ilk kez alt yazı yerine seslendirme eklediği ilk filmi. Mutlaka abone olup takip etmenizi de öneririm. Yaptığı işleri izlerken eğleneceğinizi düşünüyorum.
 6. Rocksatar Editör'de editi vesaireyi yaptım save aldım export edip renderladım fakat renderladığım videoyu açtığım zaman bu tür bir hata ile karşılaştım. Farklı programları denedim ama olmadı. Nasıl düzeltirim acaba bu sorunu?
 7. Gundalf

  OVERHEAT

  Rockstar'ın bize verdiği imkanlar ile GTA 5'de bu tür şeylerle uğraşmak San Andreas'dan daha kolay. Oyun içerisinde ulaşamadığımız hiç bir animasyon yok, kameralar daha yumuşak ve NPC sistemi pürüzsüz. Bunlara rağmen ben dahil çoğu kişi GTA 5 yerine San Andreas'da çekmeyi göze alıyor. Ne kadar grafikler iyi olmasa da anlatılmak isteneni her türlü veriyor ve izlerken zevk veriyor. Yapım aşamasında; hiç bir şekilde Rockstar desteği olmadan, bir çok kamera modunu aynı anda kullanarak(ne kadar kamera modu varsa aralarından sadece 2 tanesi iyi), NPC sistemi için DYOM önerilir fakat uzun metrajlı çalışmalar için kullanılması daha iyi oluyor sebebi ise aşırı uğraştırıcı bir olay. O yüzden mecburen odun gibi duran NPC'ler ile çalışılıyor veya çevremizdeki insanları aktör veya aktrislik yapması için çağırmak zorunda kalıyoruz. GTA 5'deki rahatlık hiç bir zaman San Andreas'da olmuyor bu yüzden. Fakat bu sayılan şeyleri aştıktan sonra ortaya çıkan şey ile hem yapımcı mutlu ayrılıyor hem izleyen mutlu ayrılıyor. YORUMUM Bu kısa filme yorum yapacak olursam. Özellikle açılışı çok beğendim, çekim teknikleri muazzam. Yarış sekanslar dolu dolu. Özellikle; nitro sahnesi, direksiyondan motorun içine geçiş ardından pistonların çalışmasını göstermesi. Yani ince detaylar göze çok güzel oturuyor. Prodüksiyon işini çok güzel yapmış burada.
 8. Gundalf

  Nice senelere Manifesto!

  Doğum günün kutlu olsun, nice senelere.
 9. Gundalf

  Video Çalışmalarım

  Teşekkürler. Sinema sektörü ile içli dışlıyım. Eskiden yönetmen yardımcılığı yapmış bir akrabam var. Uzak fakat yakın bir gelecekte bu işi ilerletip Türkiye'de bu sektöre sıkı sıkı sarılan İstanbul'a gidebilirim. Keşke gitmesem diyorum fakat dediğim gibi, İstanbul dışında hiç bir şehir bu sektörde iyi bir konumda değil. O gün geldiğinde Post-Prodüksiyon ekiplerine katılmayı düşünüyorum. Yorumlarınız için teşekkürler!
 10. Gundalf

  Video Çalışmalarım

  Herkese teşekkürler. Geri döndüm ve bir kaç çalışmam var. Hazır olduğunda burada paylaşacağım.
 11. Gundalf

  Beğendiğiniz Dizi,Film,Aktör

  Yeni çıkan I Am Mother filmini gayet beğendim. Oyuncu kadrosu bir elin üç parmağını geçmezken hikayesi bir kısa filme yeten fakat yüksek bütçeyle dahada ilerletip önümüze koymuşlar gibi duruyor. Filmin ortalarında sizi iki veya üç kez ters köşe yapıyor ve kime inanacağınızı bilemiyorsunuz. Zaman zaman çok zevk veriyor, zaman zaman düşünmeye sürüklüyor, zaman zamanda uykunuz gelebiliyor. Sonlara doğru güzel toparlıyor. 4 yıl önce çıkmış olan Virgin Mountain bir dram filmi. 40lı yaşlarında olan Fusi çocukluğundan beri annesinin yanından hiç ayrılmamış asosyal birisidir. Başrol, hayatınızda göremeyeceğiniz kadar temiz kalpli, saf, iyi ve özgüvensiz bir adamı canlandırmakta. Film ilerlerken bir yandan Fusi'nin 3 farklı içimizi burkucak hikayesini izliyoruz. Fusi karakterinin zaman zaman ilk kez karşılaştığı zorlukları ve ona kötü davranan insanlar ile uğraşını izliyoruz. Daha önce hiç karşı cins ile ilişkisi olmamış Fusi'nin uğraşlarını görmekteyiz çokça. Filmin sonuna geldiğinizde ise eminim bir boşluğa düşmüş ve çok büyük bir üzüntü içinde olacaksınız.

GTA Platform

Platform üzerinde GTA ile ilgili tüm içerikleri bulabilirsiniz ve oluşturabilirsiniz. Forum Kurallarını okuduktan sonra rahat bir şekilde platformda paylaşımlarınıza başlayabilirsiniz. İlkelerimiz gereği, uygun görülen yazılar Ana Sayfamızda sizin adınızla yayımlanacaktır. GTA Platform, Portal ve Forum olarak hizmet veren, GTA'daki tüm Türk Oyuncu Topluluğunu barındıran bir sitedir.

×
 • Yeni Oluştur...