Jump to content

Anestezi

Üye
 • İçerik

  5
 • Katılım

 • Son Ziyaret

 • #MVP

  1

Topluluk Puanı

2 Normal

Anestezi Hakkında

 • Rütbe
  Amatör Gangster
 • Doğum Günü 08-02-2001

Güncel Profil Ziyaretleri

61 profil görüntüleme
 1. Anestezi

  Merhaba :)

  2013 öncesi ortamı bilemem tabi, ilk olarak 2012 yılında takılmaya başlamıştım ziyaretçi olarak, ayrıca yeni sisteme geçmeseler bence daha iyi olurdu, smf sistemi ve o karanlık arkaplan daha çok yansıtıyordu asıl havayı sanki, 2015-2016 döneminde de iyice kaybetti havasını, sonra girmez oldum, 2017'de de kapattılar dediğiniz gibi, burası oranın yokluğunu bir nebze olsun azaltır umarım ama yazdığınız kadarıyla 2005-2012 arası dönemin geri gelmesi imkansız
 2. Anestezi

  Merhaba :)

  Hoş buldum :)
 3. Eski yapılanma kapandı kapanalı böyle bir forum ortamının olmasını gerektiğini düşünüyordum, bir site açıldı böyle bir ara ancak kapatıldı sonradan, iki üç hafta önce de burayı arkadaşımdan öğrenip üye oldum, güzel bir yapılanma burası ancak GTA dünyası kısmında ara oyunları göremeyince açıkçası üzüldüm (1, London 1969, London 1961, 2, Advance, LCS, VCS gibi...) umarım sonraki zamanlarda onlar da eklenir, yabana atılmazlar. Eski yapılanma demişken (GTATurk.com) orada 2012'den beri bulunuyordum (2012'de ziyaretçi, sonra kapanana kadar üye) ve 2013-2014 dönemine de hakimim diyebilirim, ki benim en çok hoşuma giden dönemdi, tabi daha öncesini bilemem Onun haricinde evet, şimdilik son olarak burada ve Silent Hill Community'deyim, tanışıklığımız ilerlediğinde konuşmak vs. isterseniz yazabilirsiniz, iyi forumlar
 4. Bir yeniden yapım güzel gidebilir ancak burada dikkat edilmesi gereken hususun, bir oyunun yeniden yapımının, öncekinin oyuncuya verdiklerinden bir şey kaybetmemesidir diye düşünüyorum. Söz gelimi, ben, 1999 yılında çıkmış Silent Hill oyunu için bir yeniden yapım uygulanmalı diye düşünüyorum, Team Silent gibi bir grup bunun üzerinde uğraşsa ve oyunu oynarken hissettiklerimizi bize yenilenmiş bir atmosferde tekrar yansıtabilse, oyun, o dönemdeki psikolojik korku ve sakin görünen kasabanın altında yatan korkunç gerçeği bizlere o dönemki çarpıcılığıyla yansıtabilse, işte o zaman yeniden yapım da eskisi gibi konuşulur ve takdir görür. Aynısı Max Payne için de geçerli, yeniden yapımı yapılacak olan diğer seriler için de geçerli. Böyle hikayesi ve atmosferi olan oyunlarda grafik tek başına yeterli olmaz oyunun kendini sevdirmesinde, atıyorum, Silent Hill'i Silent Hill yapan, karakterleridir, Silent Hill'dir, sizin canavar dolu bir kasabada elinizde iyi kötü silahlarla tek başınıza ana karakterin kızını aramanızdır, Akira Yamaoka'dır, Mary Elizabeth McGlynn'dir, Team Silent'tir... Uzar da uzar. Max Payne'i Max Payne yapan ise, hala içinde bir yerde ailesi için kendini suçlamasıdır, bunu da kabuslarında kendini vurmasından anlarız, ailesine yetişemeyişini ise uzadıkça uzayan koridorlardan, kanlı çizgilerden, bebeğin o korkunç çığlığından (Hala içimi ürpertir) ve devamlı yatak odasına ve beşiğe gidişimizden anlarız, bir de sanki Max'in içindekileri betimlemek için şehir zifiri karanlığa, fırtınaya ve karlara boğulmuştur, Max yalnızdır, güvendiği en yakın adamlardan biri, bir arkadaşını vurmuştur, Max yapayalnızdır, binlerce it kopuğa karşı... Bir yeniden yapımda yapımcıların dikkat etmesi gereken, kısaca o oyunu o oyun yapan detaylardır.
 5. Anestezi

  Bully Scholarship Edition

  Anniversary Edition'da iki defa hikayesini bitirmiş olsam da yan görevleri de genel olarak bilirim. En çok üçüncü, dördüncü ve beşinci bölümleri iyiydi (Greasers, Jocks ve Townies bölümleri) ve bisiklet açma, moped açma, dövüş stilleri, kalacak yerler, dersler vs. oyunu daha da güzelleştiriyordu. Oynanmasını ben de tavsiye ederim :)

GTA Platform

Platform üzerinde GTA ile ilgili tüm içerikleri bulabilirsiniz ve oluşturabilirsiniz. Forum Kurallarını okuduktan sonra rahat bir şekilde platformda paylaşımlarınıza başlayabilirsiniz. İlkelerimiz gereği, uygun görülen yazılar Ana Sayfamızda sizin adınızla yayımlanacaktır. GTA Platform, Portal ve Forum olarak hizmet veren, GTA'daki tüm Türk Oyuncu Topluluğunu barındıran bir sitedir.

×
 • Yeni Oluştur...