Jump to content

Oner

Üye
 • İçerik

  13
 • Katılım

 • Son Ziyaret

Topluluk Puanı

1 Normal

Oner Hakkında

 1. IG sosyal medya sitemiz aktiftir: http://taro-rpg.tk/tarosocial/ Beta sürecindedir, oluşabilecek hatalarda feedback gönderiniz. E-postayı OOG girmeniz gerekmektedir, kayıt sonrasında error verdiğinde yönetici onayı bekliyor demektir. Discord: https://discord.gg/cVv6R53 Facebook: facebook.com/tarorpg
 2. Projemizin sonuna geliyoruz, siz de açılışta bizimle olun! Para ödülü falan yok, bizler OOC olarak kimseye katkı sağlamıyoruz. Tamamen zevk amaçlı bir oyun sunucusuyuz. https://www.youtube.com/watch?v=Pqa6uwwBYzE&t=1s https://discord.gg/cVv6R53 facebook.com/tarorpg
 3. Ön yargılı yaklaşmayı bırakın, babasından harçlık alıp sunucu açan birisi değilim ben.
 4. Sunucumuz olarak çok fazla kişiyi rahatsız ettik galiba, ilk günden bile tepkiler çığ gibi büyüyor. Durun yahu! Daha ilk günümüz. 10-15 kişiden "tutmaaz, harçlık, sezonluk" laflarını duyunca gülesim geliyor. Siz de burada oynayarak onlara kanıtlayabilirsiniz.
 5. Merhabalar, TARO projemiz ile karşınızdayız. Öncelikle burada yazılacakları okursanız fikrinizin değişeceğinden adım gibi eminim, çünkü klasik bir sunucu sanıyorsunuz. Aşağıdaki S-S-S ile aklınızdaki soruları yanıtlayacağım: SORU: Neden Taro? CEVAP: Taro, İngilizce bir sözcüktür. Türkçe karşılığı boğa olan bu kelime çöl havası yarattığı için tarafımızca seçilmiştir, daha önce kimse tarafından kullanılmamıştır. SORU: Başka sunucularda var, neden siz?: CEVAP: Açıkça söylemem gerekirse bu sunucuda oynamanız gerekiyor çünkü gerçekten rol hazzını yaşayacaksınız. Başkaları gibi yalanlar söylemeyerek (AP yok vs.) sunucuda yetkililere ve gerçekten rol yapmak isteyenlere destek vereceğiz. Herkesin fakir olduğu bir ortamda ne dükkan açılır, ne de bir organizasyon gerçekleşir. Yetkili kadromuzun kış günlerinde de aktif olduğunu size söylemekten çekinmiyoruz, çünkü böyle. SORU: Hangi oyun modülünü kullanıyorsunuz? CEVAP: Roleplay oyun modları için sıfırdan tasarlanmış olan OwlGaming altyapılı bir oyun modülüne sahibiz. Gereksiz tüm dosyalar silindiğinden dolayı oyun zevkinizde performans sorunları olmayacaktır. Tüm sistemlere sahip kişiler oynayabilir. ( 95'de değil yani kanka ) SORU: Her sunucu gibi normal sunucu, neden sizi seçeyim? CEVAP: Geliştirici ekibi olarak diğer oyunculardan ve ekibimizden öneriler alıyoruz. Bunları AR-GE (Araştırma - Geliştirme) başlığıyla topluyoruz ve geliştirme sunucumuzda test ediyoruz. Kabul edilen İnovasyon çalışmaları sunucuya sürülüyor. Her ay başında yeni bir inovasyon çalışması olacaktır. SORU: Sunucu düşüyor, rol yapamıyorum. Neden burada oynayayım? CEVAP: Öncelikle hiçbir sunucunun düşmesi imkansız değildir, eğer öyle bir sıkıntı olursa hemen yeni bir makine alacağız ve adli makamlara başvuracağız. Biraz da sunucumuzdan bahsedelim, öncelikle hikâyemiz: 2000'li yılların başında Fort Carson'un eski motorcu çeteleri kalmamış, kavgalar bitmeye başlamıştı. Bununla birlikte sahalar kendini yeni azami suçlulara bıraktı. On beş yıl hapis cezasıyla SADoCR'a gönderilen Lee McHarold, hapisten çıktıktan sonra arkadaşlarıyla buluştu ve hapise girmeden önce bıraktığı fabrikayı tekrar eline geçirdi. Bir süre nakliyat işi yaparak resmiyetli görünen Lee, önceden hapise girdiğinden zorlanıyordu ve artık yaşlanmıştı. Yeniden para kazanması gerekmeliydi, kendini tekrar sahalara attı. Fort Carson - State Patrol Point önünde bir cinayet oldu! Hemen polisler koşsa da kişi kaçtı, bıçaklanan kişi bir motorcuydu, yamalarından ve ceketinden anlaşılıyordu. Ceketin arkasında boğa resmi vardı ve altında "Taro MC - FC Chapter" yazıyordu. Bu olay kasabadaki kıvılcımı çıkartarak ilk olay olabilirdi, ve de belediyenin kara para aklaması. Şu an kendimize ait bir sistem yok, ileride tabii ki çok sayıda olacak. Geldikçe buradan paylaşacağız! Discord Topluluk: https://discord.gg/cVv6R53 Facebook Adresi: facebook.com/tarorpg Facebook Topluluk Adresi: facebook.com/groups/tarorpg
 6. Warband, EU4
 7. Arkadaşlar, tüm haritalar defalarca kullanıldı. Bu yüzden yeni harita yapacaklarını düşünüyorum, duyulmamış olabilir ama bana kalırsa Rhode Island eyaletinin tamamı haritaya dahil edilmeli, çok güzel bir atmosferi ve haritası var. (ABD'nin en küçük eyaleti, San Andreas boyutunda sayılır hatta daha küçük)
 8. Arkadaşlar, öncelikle YouTube'da uygulamadığım video ve girmediğim forum kalmadı. Oyun orijinal ve steam üzerinde değil, 6 yıl önce ilk çıktığı zamanlar almıştım. Rage üzerinden LSPDFR modunu oynamak istiyorum, rage ve modunda sürümü güncel. Modda bir sorun yok çünkü binlerce kişi oynuyor, ne yaparsam yapayım açtığımda aşağıdaki hatayı veriyor: Ve bu sorunla yaklaşık 1 haftadır uğraşıyorum, modu bir kere oynayabildim. Başka modlarda da öyle, silip deniyorum. Çakışma durumu yok, bu modu oynamak istiyorum artık birisi yardım edebilir mi? LCPDFR forumundan da olumlu sonuç alamadım.
 9. Oner

  Sesli Rol mü, Text Tabanı Rol mü?

  Voice RP'nin eksi ve artılarını sayalım: + Akıcı bir role-play sağlıyor. - Emoteler az olduğundan veya hiç olmadığından karşı tarafın eylemleri anlaşılamıyor. - Yaşı küçük olanlar küfür ederse veya yanında küfür edilirse anne/babası kızabiliyor. - Mikrofonu cızırtılı olanlar var. - Kadın rolü yapan erkekler genelde mantıksız yapacaklardır. - Amerikan aksanına uymayacağından dolayı rolde estetik hataları oluşacaktır. - Dışarıdan yoğun sesler gelen ve soğutucusu olanlar rolü mahvedebilir. - İnce sese sahip ancak rolde iyi konumda olanları kâle alan olmaz. - Sesli üzerinden OOC konuşulabilir. Not: Yani SA:MP'ta pursuit veya helikopter sürüşünde yazarken kaza yapmıyoruz, MTA'da da öyle. Voice RP'yi kesinlikle kınıyorum.
 10. Oner

  GTA V Roleplay Dünyası Nasıl Olacak?

  SA:MP ve MTA'da yaklaşık 4-5 yıldır role-play yapıyorum, GTA V ilk çıktığında ise normal bir amaçla oyunu satın almıştım. GTA V'de role-play sunucularında gerçekleşen voice rp nin kötü olmasının yanı sıra gerçekten rol bilgileri yok. Rol sırasında dışarıdan sesler gelenler, mikrofonu cızırdıyanlar, soğutucu çalıştıranlar vs. ayrıca rolde ne olduğunu anlayamıyoruz çünkü oyunun fizik kuralları sınırlı, her yerimizi hareket ettiremiyoruz sonuçta. Tabii GTA V olduğundan daha pahalı olacaktır ancak ben 5-6 kişilik arkadaş grubumu topladım (role-play biliyorlar) ve bir sunucu almaya çalıştık tamamen text dönmesi için (RAGE'de) , ancak baktığımızda hüsrana uğradık. Sıfırdan uğraş gerektiriyor, tüm hazır scriptler sesli üzerine kurulmuş ve zaten sunucu parası da pahalı. Bir gün böyle bir iş yapan olursa tam destek vereceğiz. Umarım gta.world gibi sunucular Türkiye'de de açılabilir.

GTA Platform

Platform üzerinde GTA ile ilgili tüm içerikleri bulabilirsiniz ve oluşturabilirsiniz. Forum Kurallarını okuduktan sonra rahat bir şekilde platformda paylaşımlarınıza başlayabilirsiniz. İlkelerimiz gereği, uygun görülen yazılar Ana Sayfamızda sizin adınızla yayımlanacaktır. GTA Platform, Portal ve Forum olarak hizmet veren, GTA'daki tüm Türk Oyuncu Topluluğunu barındıran bir sitedir.

×
 • Yeni Oluştur...