Jump to content

nocturna

Onaylı Üye
 • İçerik

  10
 • Katılım

 • Son Ziyaret

Topluluk Puanı

10 Normal

1 Takipçi

nocturna Hakkında

 • Rütbe
  Amatör Gangster

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. nocturna

  Roleplay nereye gidiyor?

  artık SA-MP üzerinde rol yapmaktan keyif alamıyorum, sürekli aynı şeyleri görmek ve durmadan rolünü yazı ile yazmak artık bana hamallık gibi geliyor, bence roleplayın geleceği GTA V üzerinde şekillenecek ve bu bildiğimiz eski düzen rol temelleri üzerinde olmayacak text rolleri artık yerini sesli rollere bırakacak ve çoğumuzun bildiği SA-MP sadece sistemi yetmeyen insanların eline düşecek.
 2. nocturna

  Sakaryaspor vs. Fatih Karagümrük

  @kriminal sakaryanın neresindensin sen? bugün bende maça gitmeyi planlıyordum ama işimden izin alamadım, bu arada ben karasuda oturuyorum
 3. nocturna

  SAMP Hakkında düşünceleriniz.

  eskisi kadar keyif vermese de hala oynuyoruz, ileride bitse de bizlere bir çok anı bırakacağı kesin.
 4. nocturna

  Atatürk Köşemiz

 5. nocturna

  Roleplay nereye gidiyor?

  Role başladığım ilk dönem Vendetta RPG oldu, San Fierro haritasında rol yapıyorduk hiç unutmam Corleone ailesindeydim ve bütün gün kapıda dururduk o zamanlar bunu yapmaktan keyif alıyorduk. en iyi arkadaşlarım hep o sunucudan çıkma @Manifesto @ballantine daha aklıma gelmeyen bir çok kişi var ve çoğu evlenip gerçek hayatta kendi düzenlerini kurdular, belki bir kısmı unuttu akıllarına bile gelmiyordur. Vendetta'da o dönemi bilenler bilir ilk sunucu olduğu için kuralları istediği gibi kendi koyabiliyordu, sunucuda oluşum açmaya izin verilmiyordu bütün oyuncular yönetimin açtığı oluşumlara dağılıyordu, hatta skinleri bile kafamıza göre alamıyorduk ailedeki oluşum rütbelerimize göre skinler veriliyordu. o dönemi hatırlıyorum. dışarıda ne rolü yapıyorduk onu hatırlamıyorum, harbi ne rolü yapıyorduk?. omyri skini en alt rütbeyi temsil ediyordu ve dışarıda triboss, vmaff1, vmaff2, vmaff3 gibi skinleri görmek çok zordu, görsek bile rütbesini bildiğimiz için oyun içinde saygı duyardık ve genelde mafya oluşumunda en üst rütbelere yakın olurlardı. 7 ay belli aralıklarla sunucuda bulundum ve kapıda beklemekten yükselerek Capo rütbesine kadar geldim, sunucuda iki Capo rütbesinden biriydim ve yakında RH rütbesine geliyordum bu o dönemlerde çok havalı bir şeydi ama @ballantine teslim ettiğim karakter alt rütbelerin gruplaşması ile CK edildi ve tüm emeğim gitti, zaten o zamanlardan sonra sunucu kapandı ve bir kaç ay sonra türkiyedeki tüm samp alemini kökünden değiştirecek ve yep yeni bir yola sokacak revizyonla tekrar açıldı. Aykut sunucuyu açmadan önce playerleri boş bir sunucuda topladı ve teker teker insanların isteklerine karşılık verdi, insanlar artık daha gerçekçi şeyler istiyordu böylece insanların kendi oluşumlarını açmasına izin verildi böylece o eskimiş yönetici tabanlı mafya oluşumları sonsuza dek ortadan kayboldu, bunu daha sonralardan hayata geçirmeye çalışan sunucular olsa da çok istenilenler olmadı. insanlar kendi oluşumlarını açtıkça oyunda kendi kimliğine büründü artık insanlar oluşum açmak için oyun dışından bilgiler öğrenmeye bunları oyunlarda uygulamaya başladılar, oyun artık eskisi gibi masum bir oyun olmaktan çıktı ve bununla birlikte ego dediğimiz yeni kavram ortaya çıktı. Vendetta RPG'nin bu kararı ileride açılacak olan bir çok sunucunun önünü açtı, belki Vendetta konsept değiştirmeseydi SA-MP bu kadar popiler olmazdı diye düşünüyorum.
 6. nocturna

  Beğendiğiniz Dizi,Film,Aktör

  dizi : Fringe Film : Geleceğe Dönüş serisi Aktör : James McAvoy
 7. cities skylines, A plague tale : innocence, APB Reloaded ve PUBG Lite.
 8. nocturna

  GTA V Roleplay Dünyası Nasıl Olacak?

  nefret etsen de etmesen de maalesef GTA V üzerinde açılan sunucular sesli roller üzerine kurulu olacak. bizim gibi samp içinde tıkılmış kalmış playerler ise hep ön yargı ile bakacaklar olaya.
 9. nocturna

  GTA V Roleplay Dünyası Nasıl Olacak?

  bence GTA V'de text roller tarihe karışacak. açılan bütün sunucular sesli rol imkanı veriyor ve rol yapan kitle SA-MP değilde ARMA 3 gibi oyunlardan gelmekte. bizim gibi eski oyuncular için sesli rol yapmak zor gelse de uzun süredir text ile rol yapmak kendi düşüncemle hamallık gibi geliyor, durmadan bir şeyler yazmak yerine artık farklı şeyler yapmak denemek bence daha eğlenceli olabilir.

GTA Platform

Platform üzerinde GTA ile ilgili tüm içerikleri bulabilirsiniz ve oluşturabilirsiniz. Forum Kurallarını okuduktan sonra rahat bir şekilde platformda paylaşımlarınıza başlayabilirsiniz. İlkelerimiz gereği, uygun görülen yazılar Ana Sayfamızda sizin adınızla yayımlanacaktır. GTA Platform, Portal ve Forum olarak hizmet veren, GTA'daki tüm Türk Oyuncu Topluluğunu barındıran bir sitedir.

×
 • Yeni Oluştur...