GTA OnlineGTA V

GTA V Rage MP Sorunları ve Çözümleri

Bu konu RageMP forumundan alınıp Türkçeleştirilmiştir.

System.ComponentModel.Win32Exception (0x80004005) Hatası

Bütün anti-virüs programlarını kapatın veya anti-virüsünüze RageMP dosyaları ile ilgili bir işlem yapmaması için istisna ekleyin ve tekrar Rage programını kurmayı deneyin. Bu hata genellikle anti-virüs yazılımlarının RageMP dosyalarını silindiği kullanıcılarda görülmüştür.

Eğer anti-virüs/windows defender yazılımlarını kapatmak bunu hala çözmüyor ise, RageMP programına sağ tıklayın ‘Uyumluluk Sorunu Giderme’ seçeneğini seçiniz. Bu opsiyonunda sorunu düzelttiği söyleniyor.

ERROR: Your game version is not supported by RAGE Multiplayer.

Eğer GTA V yeni bir güncelleme aldıysa, bu hata gösterilir, RageMP’nin güncellenmesini bekleyin, eğer bir güncelleme yoksa, eski bir sürüm kullandığınızdan dolayı GTA V sürümünüzü güncelleyin.
*Türkçe sürüm güncelleme eklenecektir.

https://support.rockstargames.com/hc/en-us/articles/115014280127-Verifying-system-files-on-your-PC-for-GTAV

System.UnauthorizedAccessException: Access to the path ‘…’ is denied

RageMP’yi yönetici olarak çalıştırın.

The code execution cannot proceed because MSVCP140.dll was not found

Aşağıda ki iki paketi kurunuz:

https://www.microsoft.com/en-US/download/details.aspx?id=52685https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=53344&desc=dotnet462

System.Net.WebException: The remote server returned an error: (522) Origin Connection Time-out.

Sunucular düştüğü zaman gerçekleşir; ara sıra kontrol edin veya sunucuyu kaldırdıklarını belirten bir duyuru için bekleyin.

undefined:0 Hatası

Henüz bunun için açık bir cevap yok, ancak, bazı oyuncular RageMP’yi güvenlik duvarında izin vererek bu sorunu çözmüş, ve bazıları bilgisayarında olan bütün programları kapatıp RAM/CPU yükünü azaltarak ve tekrar sunucuya giriş yaparak çözmüş.

Sürüm ~0.3.6 için: Windows 8/8.1 kullanıcısı iseniz bu sorunu yaşayacaksınız, Windows 8’i desteklemeyen bir yazılım olabileceğinden henüz bunun için bir çözüm yok.

Rage MP Oyun Singleplayer’a atıyor Hatası

(Steam Version) Tamamen Steam’dan çıkış yapın ve RageMP’yi tekrar çalıştırın ve RageMP’nin Steam’i ve oyunu çalıştırmasına izin verin, bunun sizi oyuna sokması gerekir. Lakin, bu, her zaman Steam kullanıcıları için bir çözüm yolu olmamakla beraber bir kısmına çözüm yolu olmuştur.

VEYA

Visual C++ redistributable 2015 pakedinin yüklü olduğundan emin olun (https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=48145)

Oyun daha başlamadan çöküyor Hatası

Bazı kullanıcılar eğer GTA V klasörünüzde başka bir GTA V Multiplayer Mod kuruluysa bu sorunu yaşadıklarını belirtti, bu modları temizlemelisiniz çünkü bunun sorunu çözdüğü biliniyor.

NVIDIA KULLANICILARI; Nvdia Shadowplay’i kapatın ve hala çöküyor mu bir gözetleyin, bazı oyuncular bunun hakkında sorun yaşadıklarını belirtti.

Oyun bir sunucuya girer girmez çöküyor(‘Multiplayer started'(Multiplayer başlatıldı) yazısından hemen sonra)

RageMP dosyalarını başka bir sürücüye taşımayı deneyin. (Örneğin, C:\ den D:\ sürücüsüne atın)

Eğer sunucu voice chat kullanıyorsa, mikrofonunuzu veya ses değiştirme programınızı bloke edebilecek her şeyi kapatın, bu durum çökmeye yol açıyor.

System.Net.WebException: The remote server returned an error: (403) Forbidden

IP adresiniz bloke edilmiş ve bu kasti yapılmamışsa, sunucu listesini görmek için VPN kullanmalısınız. Bir sunucuya bağlandıktan sonra VPN’i kapatabilirsiniz. Rage MP Hatalarında sık rastlananlardan birisidir.

Rage MP Failed to retrieve the install directory Hatası

Rage MP Hatalarının sık rastlananlarından birisi de bu. Oyunun kurulu olduğu dosya yolunu yanlış seçmişseniz bu gerçekleşir, veya GTAV.exe/GTA V dosyalarınız eski bir sürüm olabilir. Doğru dosya yolunu seçtiğinizden emin olun, GTAV.exe bu dosya yolu içerisinde olmalıdır. Eğer dosya yolundan emin iseniz, eski/bozulmuş/modlanmış RageMP’nin hala desteklemediği GTAV.exe’ye sahip olabileceğinizden oyun dosyalarını Steam/Social Club üzerinden kontrol etmeyi deneyin.

RageMP bir sunucuya tıkladığım zaman donuyor

Bu, genellikle seçtiğiniz dosya yolunun GTAV.exe içermemesinden dolayı kaynaklanıyor. Ayrıca bir başka neden ise Steam sürümüne sahip olup Steam’a girmemeniz buda GTA V’i başlatamamasından kaynaklanıyor olabilir.

RageMP’yi çalıştırıyorum hiçbir şey olmuyor

Anti-virüs programınızı kapatın, bu tür yazılımlar bazen bazı dosyaları silebiliyor. Eğer hiçbir anti-virüs yazılımı yüklü değilse, RageMP’yi tekrar krumayı deneyin.

Rage MP Monitorüm herhangi bir sunucuda oynarken kare atlıyor

Autohotkey programını çalıştırıyorsanız bu programı RageMP çalıştırmadan önce kapatın. Eğer 144Hertz bir monitörde iseniz, FPS/Hertz’i 60’a düşünürmek bu sorunu çözüyor olarak belirtilmiş.

GTA V siyah bir ekran ile başlıyor ve ‘Play Now'(Şimdi Oyna) yazısına bastıktan sonra aniden kapanıyor/çöküyor

Eğer RageMP’yi ilk defa çalıştırıyorsanız veya RageMP’yi henüz tekrardan kurduysanız, bu ‘Play Now'(Şimdi Oyna) butonu son bağlandığınız sunucuya bağlanmak için kullanıldığından basıktan sonra çökmenize neden olacaktır.Lütfen ‘Servers'(Sunucular) sekmesinden veya ‘Direct Connect'(Doğrudan Bağlantı) sekmesinden bir sunucuya bağlanın, daha sonra ‘Play Now'(Şimdi Oyna) butonunu en son girdiğiniz sunucuya girmek için kullanabilirsiniz.

Rage MP Oyunum inşaat alanının/Los Santos merkezinin dışına ne zaman çıkarsam çöküyor

Oyunda belirli bir bölge oyunun çöktüğü bölge olarak biliniyor, aşağıda ki resme bakarak bu bölgede olup olmadığınızı kontrol edin. Ancak bu aşağıdaki bazı adımları uygulayarak bazen çözülebiliyor. Rage MP’de bu Hatayı çözmek için:

 1. Belgelerim / Rockstar Games / GTA V / Profiles klasörüne gidin
 2. Bütün dosyaları seçin
 3. Opsiyonel: Sıkıştırılmış Dosya (zip)’ya çevirin [Bu sayede oyunda ki ilerlemenizi kaybetmezsiniz]
 4. Bütün klasörleri silin
 5. Oyunu tekrar başlatın
 6. Başlattığınızda kayıtları nereden alacağınızı soran bir yer çıkacak, ‘Local Only’ (Sadece Lokal) seçeneğini seçiniz.

Çökmenin gerçekleştiği alanların haritası

bermuda.png

Oluşan örgü

Doğrulanmış çökme bölgesi

Sürüş yönü

Tahmin edilen konum ve yön

En çok tetikleyen alan

Rage Multiplayer oynamak için legal ve güncel bir GTA V gerekmektedir

Eğer korsan olarak indirdiyseniz, bunun için herhangi bir çözüm yok, Rage Multiplayer korsan sürümleri desteklemediği için oyunu almanız gerekmektedir.

Eğer ürünü aldıysanız, oyunun bazı dosyaları düzgün olarak güncellenmemiş olabilir, dosyaları kontrol etmeyi deneyin, eğer bu düzeltmez ise, oyunun yüklü olduğu konuma gidip ‘GTA5.exe’ dosyasını silin ve ‘PlayGTA5.exe’ dosyasına tıklayın ve oyunu çalıştırın. Bunun ardından RageMP’ye girebiliyor olmanız gerekir.


Eğer yukarıdakilerden herhangi biri sorununu çözmediyse, aşağıdaki adımları teker teker deneyin, listedeki bütün her şey yardımcı olmasa bile 90% ihtimalle sorununuzu çözecektir.

 • RageMP’yi tekrar kurmayı deneyin
 • Temiz bir oyun kurulumu olduğuna emin olun, hiçbir mod kurulu olmamalı ( RageMP ile çalışmadığı için sorun giderme işlemlerini daha kolay yapıyor)
 • GTA V’i tekrar kurun veya Steam/Social Club aracılığı ile dosyaları doğrulayın
 • RageMP’yi yönetici izniyle çalıştırın
 • Bütün Microsoft paketlerine sahip olduğunuzdan emin olun (Bu ve bu)
 • RageMP ve GTA V’i aynı sürücü üzerine kurun.
 • RageMP ve GTA V’i farklı sürücü üzerine kurun.
 • Bütün oyun içi arayüzleri kapatın (Örneğin Steam overlay, OBS, Discord overlay, Overwolf).
 • Save dosyanızın olduğuna emin olun(Singleplayer’i başlatıp kaydetmeniz yeterli).
 • Bütün diğer GTA V Multiplayer Modlarını kaldırın.
 • Anti-virüs veya güvenlik duvarını kapatın veya anti-virüs veya güvenlik duvarına RageMP dosyalarına hiçbir işlem yapmaması için istisna ekleyin.
 • ragemp.exe dosyasına sağ tıklayıp Uyumluluk sorunu gider seçeneğine tıklayın
 • (NVIDIA KULLANICILARI) Shadowplay’i kapatın
 • (SADECE STEAM) Tamamen Steam’i kapatın, sonra RageMP’yi çalıştırın ve RageMP’nin Steam’ı başlatmasına izin verin.

Eğer hala sorun yaşıyorsanız GTA Platform Discord Sunucusuna katılmanızı ve Türkçe veya support kanallarında yardım istemeyi deneyin.

Bu konunun orjinali GTA Platform Forumunda bulunmaktadır ve Видмор tarafından hazırlanmıştır. Konu sürekli olarak güncellenecektir. Takip etmek ve kendi hatalarınızı rahatça bize bildirmek için mutlaka Forum’a üye olmanızı bekliyoruz.

https://gtaplatform.com/forum/index.php?/topic/104-sorun-giderme-rehberi/&tab=comments#comment-155

GTA Platform Forum

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı