GTA V Türkçe yama

GTA V Türkçe Yama

GTA 5 Türkçe Yaması 2015 yılında Technogame tarafından yayımlanmıştı ve kendilerine bir kez daha GTA Platform olarak teşekkür ediyoruz. Yamanın sürekli güncel tutulması ve kurulum hakkındaki sorunlarla yardımcı olunması için sizlere sürekli destek vereceğimizi belirtmek isteriz. GTA Platform ile tüm GTA oyuncularıyla bir arada olabilir ve Forumumuz üzerinden en aktif GTA Sunucularını, modlarını, diğer oyuncuları görebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere en basit ve güvenli yöntemler ile GTA 5 Türkçe Yama Kurulumunu anlatacağız.

GTA 5 Türkçe Yama Çeviri Durumu

Çeviri Durumu

Altyazılar : %100 Türkçe
Menüler: %100 Türkçe
Oyun İçi Tüm Etkileşimler: %100 Türkçe

GTA 5 Türkçe Yama Kurulumu

GTA 5 Türkçe Yaması, oyunun yaklaşık 70 GB boyutunda olması ve sürekli güncellenmesi, aynı zamanda bir sürü diyalog, görev, konuşma metni bulundurması sebebiyle normalde dil dosyalarının boyutu oldukça büyük. Yani oyunu tamamen Türkçeleştirmek için en az 8 GB’lık bir dosya kurulumu gerekli. Ancak GTA 5 Türkçe Yama ekibi bu sorunu farklı bir şekilde çözdü. Şu anda bilgisayarınızda GTA 5 Türkçe Yama olması için çok basit bir program kullanıyoruz ve birkaç dakika içinde yamamız çalışmaya hazır oluyor. Bu programın adı OpenIV ve nasıl kurulup yükleneceğini adım adım anlatacağız.

GTA V Türkçe Yama Kurulum Adımları:

Adım 1:
OpenIV programını indirin ve bilgisayarınıza kurun. (Üstüne tıkladığınızda kendi sitesine giderek indirebilirsiniz. Alternatif olarak bu konunun sonunda da GTA Platform İndirme adresi verilecektir.)

Adım 2 : Programı bilgisayarınıza kurulum gerçekleştirin. Sonrasında program kurulduğunda OpenIV programına sağ tıklayıp “Yönetici olarak çalıştır” seçeneği ile açın.

Adım 3: Programı açtığınızda Grand Theft Auto V – Windows seçeneğini işaretleyin. (Kuracağınız platforma göre farklı da yapabilirsiniz.)
GTA 5 Türkçe Yama Windows

Adım 4 : GTA 5 oyununuzun kurulu olduğu klasörü seçin.
Oyunu Steam üzerinden aldıysanız Steam\steamapps\common dosya dizininde bulunur. Eğer farklı bir şekilde kurulum sağladıysanız, GTA 5 oyununuzun exesine sağ tıklayıp, “Dosya Konumunu Bul” diyerek klasörüne gidebilirsiniz. Sadece birkaç dakika içinde GTA 5 Türkçe Yama hazır.

Dosyayı seçtiğinizde bu şekilde Succesfully yazdıysa eğer yeşil renk ile, oyununuz yama ile tam uyumludur demektir. Hemen alttaki ” > Continue” butonuyla devam edin. GTA 5 Türkçe Yama ile ilgili tüm sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. GTA Platform Forum

Adım 5: Programınız açılmış olacaktır. Sol üstten Tools butonuna tıklayarak açılan pencerede ASI Manager ‘i seçin.

Burada Asi Loader ve OpenIV.ASI’yi Install’a tıklayarak kuruyoruz.

Adım 6: Şimdi de Türkçe Yama paketini kuruyoruz. Bu linkten veya aşağıda alternatif olarak koyacağımız GTA Platform Forum’daki indirme linklerinden rahatça kurabilirsiniz. Direkt indirme linki:
Tıkla İndir

Adım 7: .oiv uzantılı bir Türkçe Yama dosyasını indirdiniz. Bunu herhangi bir klasöre koyabilirsiniz. Devam edelim.

Şimdi OpenIV programımızdan tekrar yukarıdaki Tools’a tıklıyoruz ve bu defa Package Installer’ı tıklıyoruz. Sonrasında ise az önce indirdiğimiz .oiv uzantılı GTA 5 Türkçe Yama paketini seçiyoruz.

Karşınıza gelen GTA 5 Türkçe Yama Kurulum ekranından Install’e tıklıyoruz ve iki seçenek geliyor. Buradaki seçeneklerden “Mods Folder” ı tıklıyoruz.

Mods Folder

“mods” folder’ı seçip kurulumu kabul ettikten sonra bilgisayarınıza göre birkaç dakika içinde tüm GTA 5 Türkçe Yama paketlerini kurmuş olacaksınız. Bu işlem sayesinde yaklaşık 8 GB’lık karışık bir Türkçe yama paketini sadece birkaç dakikada basit şekilde kurmuş oldunuz.

Yaşadığınız tüm sorunları, ekstra sorularınızı ve Türkçe Yama çalışmaları gibi çeşitli Grafik, mod içeriklerini Türkiye’nin En Büyük GTA Platformu olan GTA Platform üzerinde paylaşabilirsiniz.

https://gtaplatform.com/forum
https://gtaplatform.com

Yukarıdaki linklerin bozulmuş olma ihtimaline karşın GTA Platform Forumunda bulabileceğiniz Türkçe Yama dosyaları:

Dosyalara Git

2 Comments

 1. Ufuk K.A dedi ki:

  Hocam merhaba. Bu yama orjinal oyundaki son sürümle çalışıyor mu denediniz mi, ona göre indireceğim.

  • Cogool dedi ki:

   Selamlar Ufuk, evet orjinal oyun ile çalışmaktadır. Bizim de oyunlarımız tamamen Steam’dan alınma orjinal oyunlardır 🙂 Hem Hikaye Modu hem de tüm arayüzler Türkçeleşir. Herhangi bir tehlikesi yok.

   Benzer sorularını ve paylaşımlarını bizimle forumumuz üzerinden çok rahat bir şekilde yapabilirsin.
   http://www.gtaplatform.com/forum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir