GenelGTA VOyun Dünyası
Trend

GTA 5 ve Red Dead Redemption 2 ne kadar sattı?

Rockstar Games’in yakın zamanlarda çıkarttığı en büyük oyunlar GTA 5 ve Red Dead Redemption 2 çıktıkları ilk günden bu yana dikkat çekmeye devam ediyor. Milyonlarca insana ulaşan GTA 5 ve Red Dead Redemption 2 büyük ilgi görmeye devam ediyor. Peki bu oyunlar ilk çıktıkları günden bu yana ne kadar satış yaptı?

GTA 5 ve Red Dead Redemption 2 Take-Two’un en güvendiği ürünlerden olmasıyla birlikte en iyi satış rakamlarına ulaşmasıyla da fazlasıyla dikkat çekti. Satışlarıyla diğer ürünleri geri planda bırakarak Take-Two’u sırtlayan bir güç haline geldi. Mart sonu verilerine göre Take-Two’un finansal verilere göre net geliri 539 milyon doları buldu! Geçen sene ise bu rakam 450 milyon dolar seviyelerindeydi. Bu farkın oluşmasında Red Dead Redemption 2’nin etkisi görülüyor. GTA V’in de halen yayıldığını da görebiliyoruz.

Red Dead Redemption 2‘nin toplamda 24 milyondan fazla kopya sattığını duyurdu. Kutulu ve dijital lisanslı kopyalar da bu rakamın içerisinde bulunuyor.

2013 yılında ilk kez karşımıza çıkan ve ilk etapta PS3 ve Xbox 360 konsollarına sunulan GTA V‘e geldiğimizde ise oyunun satış grafiğini gittikçe artırdığını görüyoruz. Şirket, toplamda GTA V’in 110 milyon adedi devirdiğine dikkat çekiyor. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı