GTA 6 Sistem Gereksinimleri

GTA 6 haberleri her geçen gün artarken elbette birçok kişinin kafasında Sistem Gereksinimleri var. GTA 5 bile 2013 yılında çıkmış olmasına rağmen 2019 yılına geldiğimizde birçok kişi tarafından rahatlıkla oynanıyorken, bazı PC’lerde hiçbir şekilde açılmıyo ve maalesef GTA Platform üyelerimizin de birçoğu halen daha GTA 5’i rahatlıkla oynayamıyor. Peki 2013 yılında sürülen GTA 5 bile bu haldeyken 2022 yılında çıkması beklenen GTA VI’da Sistem Gereksinimleri nasıl olacak?

GTA VI Sistem Gereksinimleri

Bunun için bir şey söylemek için henüz erken olsa da bazı söylentilerden dolayı Sistem Gereksinimi hesaplayan sitelerin tahminleri mevcut. Bu konuda güvenebileceğimiz adreslerden birisi de game-debate sitesi. Zaten şimdiye kadar Rockstar tarafından yapılan açıklamalar konsolların birçoğunun şu an GTA 6’yı kaldıracak seviyede olmadığı yönündeydi. 2020 yılında çıkacak PS tanıtımıyla birlikte, hem Xbox hem de Play Station kendilerini GTA 6’ya hazırlayacak gibi duruyorlar.

Tahmini GTA 6 PC Sistem Gereksinimleri

Sağlıklı bir Oyun İçin Önerilen Sistem, (Tahmini)

 • İşletim Sistemi: Windows 10 – x64
 • İşlemci: Intel Core i7-8700K 6-Core 3.7GHz / AMD Ryzen R7 1700X
 • Ekran Kartı: AMD Radeon RX Vega 64 Liquid 8GB veya NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti
 • Ekran Hafızası: 8GB
 • Ram: 16 GB
 • Disk Alanı: 100 GB Hard Disk alanı

GTA 6 Minimum Sistem Gereksinimleri (Tahmini)

Minimum Requirements, Predicted

 • İşletim Sistemi: Windows 10 – x64
 • İşlemci: Intel Core i5-4460 3.2GHz / AMD FX-8350
 • Ekran Kartı: AMD Radeon R9 390 veya NVIDIA GeForce GTX 970 4GB
 • Ekran Hafızası: 4GB
 • Ram: 8 GB
 • Disk Alanı: 100 GB Hard Disk Alanı
 • DirectX 12 Uyumlu Ekran Kartı

GTA VI Sistem Gereksinimi Sonucu

Şu an henüz resmi bir Rockstar açıklaması olmamasına rağmen, söylentiler ve tahminlerden yola çıkarak bu içeriği hazırlamış bulunuyoruz. En güncel halini sürekli sizlerle paylaşacağız ve buradaki yazımızdan da GTA 6’nın son durumunu öğrenebilirsiniz.

Grand Theft Auto VI sistem gereksinimlerini tavsiye edilen şekilde yerine getirmek için bir GeForce GTX 1080 Ti ile birleştirilmiş Core i7-8700K 6 Çekirdekli 3.7GHz veya Ryzen R7 1700X işlemciye ihtiyacınız var. Bu donanım ile yüksek grafik ayarlarında yaklaşık 60FPS’yi 1080p ekran çözünürlüğünde almayı bekleyebilirsiniz. Grand Theft Auto VI, minimum sistem gereksinimlerini karşılayabilmesi için GeForce GTX 970 4GB ile birleştirilmiş Core i5-4460 3.2GHz veya FX-8350 işlemciye ihtiyaç duyabilir. Bu, düşük grafik ayarlarında 720p ekran çözünürlüğünde 30FPS civarında oynatabilir, ancak ayarları daha da performanslı hale getirmek için yapabilirsiniz. Minimum için sistem belleği 8 GB’dir. DirectX 12 GPU’ya ihtiyacınız olacak elbette. Kısacası, en iyi Grand Theft Auto VI performansı için iyi sistemlere ve donanıma sahip bir bilgisayarla birlikte 2 yaşında bir bilgisayara ihtiyacınız olacak.

GTA VI PlayStation ve XBox

Yazımızın başında da söylediğimiz gibi GTA VI muhtemelen, yapılan açıklamalara göre Şu an hali hazırda piyasada var olan konsollar tarafından oynatılamayacak. Ancak önümüzdeki yıl E3 2020 fuarında duyurulması beklenen yeni Xbox ve Playstation versiyonları GTA 6 ile uyumlu halde piyasaya sürülecek ve GTA 6 oynamak isteyen konsol oyuncuları bunları alabilecekler. Zaten muhtemelen GTA 6 çıktığı zaman her yıl olduğu gibi satışa birlikte sunulacaktır.

Tüm gelişmeler, haberler ve sizin görüşleriniz için bize geri dönüş yapmayı unutmayınız! En Büyük Türkçe GTA Platformunun bir parçası olmanız bizi mutlu edecektir. Hemen forumumuzdaki GTA 6 Bölümüne giriş yapabilir ve görüşlerinizi paylaşabilirsiniz.

GTA 6 ile en son haberleri içeren yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

1 Comment

 1. AlbatRaozTR dedi ki:

  sen direk gta 6 oynamayazsınız desene yav ne uzatıyon konuyu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir