GTA OnlineGTA V

GTA5 FiveM

GTA5 FiveM en popüler GTA 5 istemcilerinin tepesinde diyebiliriz. Özellikle basit kullanımı ve Türkiye dahil birçok ülkede en yaygın GTA 5 Multiplayer’ı olması sebebiyle büyük ilgi görmekte. GTA5 FiveM Sunucuları listemizden de görebileceğiniz gibi GTA Platform üzerinde ulaşabileceğiniz anlık Türk FiveM sunucuları bulunmaktadır. Özellikle en popüler olduğu bu dönemlerde, birçok ünlü Twitch yayıncısının da oynadığı Roleplay dünyasına tamamen giriş yapabilir ve kendinize özel bir karakter yaratabilirsiniz.
https://gtaplatform.com/forum

GTA 5 FiveM Sunucu Listesi

GTA 5 FiveM Sunucuları

FiveM iki yılı aşkın süredir GTA5‘e MP özelliği sağlıyor ve aktif olarak binden fazla server’a sahip. FiveM Server listesine girebilmek için GTA Platform üzerinde sunucu tanıtımınızı yapmanız yeterli olacağı gibi GTA 5 Roleplay konusunda da aktif olarak en ünlü oyuncular tarafından dahi oynanan sunucular FiveM’de bulunuyor.

GTA 5 FiveM Oyun Modları

Bazı GTA5 FiveM Sunucularının birbirlerinden farkları olabilir. Örneğin bazı sunucular tamamen Freeroam denilen oyun türüne girer. Freeroam’da serbestçe dolaşabilir, diğer oyuncularla savaşabilir, yarış yapabilir, haritayı gezebilirsiniz. Adından da anlaşılacağı gibi tamamen Serbest bir moddur.

Şu anda FiveM üzerinde yoğun olarak oynanan Roleplay modlarında ise, karakterinizle birlikte Rol yapmanız istenmektedir. Yani burada bir takım kurallar bulunur ve amacınız Rol yapmaktır. Yani bir karakteri yönetmek.

FiveM vs Rage MP

Şu anda GTA 5 Online ortamında en popüler olan ve yarışan iki istemci FiveM ile RAGE MP diyebiliriz. Five M normal şartlarda şu an Türkiye’de daha popüler, çünkü FiveM ile sunucu yaratmak çok kolay. Yani ağır kod bilgisi ve hazırlık gerektirmeden hazır sistem üzerinde rahatça sunucu oluşturabiliyorsunuz. Ancak Rage MP’nin hem Server hem de Client tarafında yoğun bir kodlama gerekiyor. Bu nedenden dolayı Rage MP’de henüz Türk sunucusu yok. Ancak çalışmalar sürüyor. Bu konuda da detaylı bilgiyi Forumumuzda bulabileceğiniz gibi, Rage MP ve FiveM karşılaştırma yazımızı burada okuyabilirsiniz.

GTA 5 FiveM Roleplay

Roleplay sunucuları da kendi içerisinde çeşitli bölümlere ayrılabilir. Örneğin bir Roleplay sunucusu Türk konseptli ve Türk karakterlerle oynuyorsa, orada türk rolü yapabilirsiniz. Ancak bazı Roleplay sunucuları oyunun konsepti gereği Amerika’da geçmektedir. Yani karakterinizi Los Angeles/Los Santos’da yaşayan yabancı uyruklu birisi gibi yönetmeniz gerekecektir. Bu durumu daha net açıklamak için GTA Platform Roleplay yazımızı okuyabilir ve Forum‘u ziyaret ederek konu hakkında yüzlerce rehber bulabilirsiniz.

GTA 5 FiveM Nasıl İndirilir ve Kurulur?

GTA 5 Fivem istemcisi, FiveM‘in kendi sitesinden rahatlıkla indirilir ve kurulur. Unutmamanız gereken şey, FiveM oynamak için Orjinal / Lisanslı bir GTA 5’e sahip olmanız gerekmektedir. Aynı durum diğer Rage MP gibi istemciler için de geçerlidir. GTA 5 oyununu satın alabilirsiniz veya Haziran 2019 içerisinde yapılacak olan GTAPlatform GTA 5 Çekilişi ‘ne katılarak kazanma şansı elde edebilirsiniz. Çekilişin tüm detaylarını forumumuz ve discordumuz üzerinden de takip edebilirsiniz.

FiveM İndirme Linki : https://fivem.net

GTA 5 FiveM olmak üzere tüm diğer istemciler, Roleplay dünyası, Oyuncu Topluluğu ve Türk Server listesine ulaşmak için GTAPlatform hizmetinizde! Hemen foruma kayıt olabilir, Discord adresimize katılarak GTA 5 Topluluğunun bir parçası olabilirsiniz.

Discord Katılım Linki:
https://discordapp.com/invite/7FFW5P

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı